AMATORSKIE TALENTY NA GALI TOMASZA BABILOŃSKIEGO

Redakcja, Informacja prasowa

2018-08-10

Trzykrotny Mistrz Anglii Ryszard Lewicki (-75kg), brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów Sebastian Wiktorzak (-81kg), wicemistrz Polski Juniorów 2017 Kamil Ławicki (-75kg) oraz złoty medalista ubiegłorocznych MPJ Konrad Kaczmarkiewicz (-81kg) wystąpią 19 sierpnia w seniorskich walkach amatorskich podczas zawodowej gali Tomasza Babilońskiego - "Seaside Boxing Show" w Międzyzdrojach. Warto obejrzeć w akcji tych młodych pięściarzy Skorpiona Szczecin.

- Od dwunastu lat mieszkam w Anglii, trzykrotnie wywalczyłem mistrzostwo tego kraju, ale teraz walczę dla Polski. Mam szansę przez najbliższe dwa lata pokazać, że jestem numerem jeden w Polsce, aby zakwalifikować się na igrzyska 2020 w Tokio – mówi 21-letni Ryszard Lewicki, na co dzień trenujący w Sheffield.

W tym sezonie wygrał turniej na Słowacji, a w październiku zadebiutuje w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

- Udział w gali w Międzyzdrojach będzie dobrą okazją pokazać kibicom z całej Polski najlepszego polskiego zawodnika wagi średniej – dodał Ryszard Lewicki, który ma stoczonych około 90 walk, a za niewiele ponad tydzień spotka się z reprezentantem Niemiec Vezirem Agirmanem, brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2016 w Rosji. O swoich ringowych atutach Polak mówi krótko i stanowczo: - Nigdy się nie poddaję.

W tej samej kategorii Kamil Ławicki będzie walczył z innym Niemcem Richardem Meinecke. – Boks trenuję od 8 lat. Najpierw w Poznaniu pod okiem Wojciecha Komasy, Roberta Matłoki i Sebastiana Rzadkiewicza, a w 2015 roku przeszedłem do BKS Skorpion Szczecin i do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Moimi trenerami są: Marcin Stankiewicz, Karol Chabros, Patryk Tkaczyk i Jarosław Poznalski – przyznał brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów 2014 i Wicemistrz Polski Juniorów 2017.

W tym roku w Karlinie Kamil Ławicki zadebiutował w MP Seniorów, ale odpadł w drugiej walce. – Mam charakter, a to ważne w boksie. Jeśli chodzi o najbliższą galę, będzie to mój pierwszy występ w takich zawodach. To fajna okazja żeby dobrze zaprezentować się przed większą publicznością – powiedział.

W wadze -81kg Sebastin Wiktorzak zmierzy się z Brianem Hellwigiem, który już przyjeżdżał do Polski i boksował w Memoriale Zygmunta Chychły.

- Zdecydowanie moim największym osiągnięciem jest brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 18. W dorobku mam też złoto MP Młodzików, dwa tytuły MP Kadetów oraz dwa złote medale MP Juniorów – mówi Sebastian Wiktorzak, który trenuje pięściarstwo od dziesięciu lat, a brąz MEJ wywalczył w 2015 roku w Kołobrzegu. W wadze -69kg pokonał rywali z Bułgarii i Walii, a w półfinale przegrał z Azerem Ismailem Guseinovem. Polski bokser dodał, że jego atutem w ringu jest szybkość.

- Walka w Międzyzdrojach jest dla mnie bardzo ważna, ale wszystkie traktuję jednakowo.

W ostatnim pojedynku Konrad Kaczmarkiewicz (-81kg; wcześniej Sako Gdańsk), ćwierćfinalista ubiegłorocznych MME w Turcji, skrzyżuje rękawice z Vladyslavem Ischchuscem.

Podczas "Seaside Boxing Show" 19 sierpnia odbędzie się sześć walk zawodowych. W głównej górnik, słynący z niesamowitej determinacji i serca do walki Robert Talarek (20-13-2), zmierzy się z Ukraińcem Artiomem Karpecem (21-8). Pojedynek w kategorii średniej został zakontraktowany na osiem rund.