LENNOX LEWIS PONAGLA RODAKA: TO WILDER CHCE WALKI, JOSHUA JEJ UNIKA

Redakcja, Daily Mail

2018-08-08

Lennox Lewis, wielki i zunifikowany mistrz wszechwag na przełomie wieku, podziela zdanie niektórych specjalistów, których zdaniem to Anthony Joshua (21-0, 20 KO) unika konfrontacji z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), a nie na odwrót. Amerykanin był gotów przylecieć na walkę do Wielkiej Brytanii za 15 milionów dolarów. Anglik nie chciał lecieć do USA nawet za 50 milionów.

To AJ ma trzy pasy - kolejno zdobywał IBF, WBA i niedawno WBO. "Brązowy Bombardier" ma tylko tytuł WBC, ale zasiada na tronie od trzech i pół roku, pokonując ostatnio straszącego innych Luisa Ortiza.

- Musisz iść do swojego promotora i naciskać go na organizację tego pojedynku. To moment, w którym powinieneś wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o swoją spuściznę - powiedział niedawno swojemu rodakowi Lewis. On wie co mówi. Długo był niedoceniany za oceanem, ale poleciał do Ameryki i kolejnymi zwycięstwami, między innymi nad Andrzejem Gołotą, udowodnił wszystkim raz na dobre, że jest numerem jeden na świecie. Jeśli Joshua chce również podbić serca wszystkich, musi pobić Wildera.

- Nie mam wątpliwości, że to właśnie Wilderowi bardziej zależy na tym pojedynku i to on wydaje się bardziej zdeterminowany, by udowodnić, kto tak naprawdę jest numerem jeden. Moim zdaniem Joshua unika tej konfrontacji, a Deontayowi zależy na tym bardziej niż na czymkolwiek. Przecież Anthony zarzekał się, że weźmie walkę w USA za 50 milionów dolarów, ale kiedy mu zaoferowano takie pieniądze, on ich nie zaakceptował. Ja bym brał taką wypłatę bez namysłu. Kiedyś mnie w podobny sposób unikał Riddick Bowe, tylko że ja naciskałem nieustannie na Franka Maloneya i zmusiliśmy Bowe'a do oddania pasa. W karierze wielkich mistrzów nadchodzi moment, gdy oni muszą działać wbrew woli menadżerów i promotorów. Zawodnik musi wziąć niektóre sprawy w swoje ręce, tak jak kiedyś ja czy Oscar De La Hoya. I Anthony musi w ten sam sposób naciskać teraz na Eddiego Hearna i zmusić go do walki z Wilderem - dodał Lewis.

Przypomnijmy, że Joshua kolejny pojedynek stoczy 22 września w Londynie, gdzie spotka się z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Wilder jest łączony z Dominikiem Breazeale'em oraz Tysonem Furym.