CANELO-GOŁOWKIN: W KASACH JESZCZE PONAD 2 TYS. BILETÓW

Redakcja, ESPN Deportes

2018-08-08

Na nieco ponad miesiąc przed hitowym rewanżem Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (38-0-1, 34 KO) w kasach pozostało jeszcze trochę ponad 2 tys. biletów.

Meksykanin i Kazach skrzyżują rękawice 15 września w hali T-Mobile w Las Vegas. Eric Gomez, prezydent promującej Alvareza stajni Golden Boy Promotions, spodziewa się, że bilety zostaną wyprzedane pod koniec sierpnia lub na początku września.

Gomez podkreślił, że "sprzedaż biletów idzie bardzo dobrze", ale dodał, że "mamy dużą konkurencję - dopiero zakończyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej, poza tym mamy NFL, MLB i inne wydarzenia".

- Na miesiąc przed walką zaczyna się najmocniejsza promocja. Sprzedaliśmy już ponad 17,5 tys. wejściówek. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że 15 września to będzie bokserskie Super Bowl - oświadczył.

Na pierwszą walkę Canelo-Gołowkin, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku i zakończyła remisem po dwunastu rundach, sprzedano 17,318 biletów, a zyski wyniosły 27 milionów dolarów. To trzeci wynik w historii walk w Las Vegas - lepsze osiągały tylko pojedynki Floyda Mayweathera z Mannym Pacquiao (16,219 sprzedanych biletów, ponad 72 mln zysków) oraz z Conorem McGregorem (13,094 sprzedanych biletów, ponad 55 mln zysków).