W LISTOPADZIE REWANŻ MARTINEZA Z CHAVEZEM JR? NAJPIERW MORA

Redakcja, Informacja własna

2018-08-07

Przebywający od ponad czterech lat na sportowej emeryturze Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) już od kilku miesięcy wspomina coś o powrocie na ring. I coraz realniejszych kształtów nabiera jego ewentualny rewanż z Julio Cesarem Chavezem Jr (50-3-1, 32 KO).

Argentyńczyk w przeszłości dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza świata wagi średniej federacji WBC. Za drugim razem pas odebrał innemu mistrzowi - właśnie Chavezowi Juniorowi. Ale Meksykanin zawsze naciskał na rewanż za walkę sprzed sześciu lat, bo choć przegrał wysoko na punkty, to w ostatniej rundzie miał Martineza na deskach i zabrakło mu pół minuty, by dobić zranioną ofiarę.

Sergio zaakceptował wyzwanie rzucone przez Julio i chętnie skrzyżuje z nim rękawice z listopadzie. Ale najpierw Chavez Jr musi uporać się z Sergio Morą (29-5-2, 9 KO). Pojedynek planowany jest na 7 września w umownym limicie 171 funtów, czyli 77,55 kg.

Zarówno Chavez Jr jak i Martinez w mediach społecznościowych zapewnili, że będą gotowi na listopad. Oby tylko do wszystkiego nie wmieszał się Mora, który ma już kilka niespodzianek na koncie...