WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 5 SIERPNIA 2018

Redakcja, Informacja prasowa

2018-08-05

To była noc wagi półciężkiej, ale kibice najbardziej kochają tych największych i najmocniej bijących. Prezentujemy Wam skrót wiadomości - tylko z królewskiej kategorii.

Dillian Whyte (24-1, 17 KO) po wygranej nad Josephem Parkerem (24-2, 18 KO) ogłosił prywatną listę pięciu najlepszych zawodników świata w wadze ciężkiej. Oczywiście umieścił siebie w tej piątce, ale również Parkera, Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO), Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) i Tysona Fury'ego (26-0, 19 KO). Zgadzacie się z tą listą?

Parker po nieznacznej porażce z Whyte'em zapowiedział, że wróci mocniejszy. Wątpi w to jednak Dereck Chisora (29-8, 21 KO). - On już nie ma takiego zacięcia jak kiedyś. Zarobił ogromne pieniądze za unifikację z Joshuą i nie ma już takiego serca do walki. Szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy w ogóle go jeszcze zobaczymy w ringu. Ma przecież za co żyć i nie musi już pracować - uważa "Del Boy".

Obaj mieli spotkać się już w 2015 roku. Teraz Robert Helenius (26-2, 16 KO) i Erkan Teper (19-2, 12 KO) zostali wyznaczeni do walki o tytuł Unii Europejskiej.

David Price (22-5, 18 KO) przegrał przez ciężki nokaut z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO), ale wcześniej sam zranił Rosjanina. I dlatego postanowił kontynuować karierę. Miał wrócić tydzień temu, lecz na finiszu przygotowań nabawił się kontuzji pleców. Jego występ został przełożony 22 września. Tego dnia Powietkin na stadionie Wembley spotka się z Joshuą. Przed nimi pokaże się Price. Kontrakty jeszcze nie zostały podpisane, ale jego rywalem będzie prawdopodobnie były mistrz Europy w boksie olimpijskim, Siergiej Kuzmin (12-0, 9 KO).

Johann Duhaupas (37-5, 24 KO) nie boi się trudnych wyzwań. Twardy Francuz rzuca teraz rękawicę w stronę Chisory, który "odżył" dzięki efektownej wygranej nad Carlosem Takamem. - To było dla niego ważne zwycięstwo, ale ja byłbym dużo trudniejszym i poważniejszym testem dla Chisory niż Takam - przekonuje Duhaupas.