WŁADZE UKRAINY UHONORUJĄ USYKA? 'NIE POTRZEBUJĘ TEGO'

Redakcja, sport.ua

2018-08-02

Ukrainiec Aleksander Usyk (15-0, 11 KO), zwycięzca turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, oświadczył, że nie potrzebuje żadnych nagród specjalnych od państwa.

Premier Wołodymyr Hrojsman stwierdził na Facebooku, że zwróci się do prezydenta Petra Poroszenki z propozycją przyznania niepokonanemu pięściarzowi tytułu Bohatera Ukrainy - najwyższego tytułu honorowego w tym kraju, którym w przeszłości odznaczono m.in. Witalija Kliczkę.

- Ja już jestem bohaterem Ukrainy, nie potrzebuję żadnych odznaczeń. Ludzie mówią mi, że się za mnie modlą i czekają do drugiej nad ranem na moje walki. Nie potrzebuję żadnych honorów od państwa - skomentował 31-letni pięściarz.

W lipcowym finale WBSS, który odbył się w Moskwie, Usyk pokonał jednogłośnie na punkty Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) i jako czwarty zawodnik w historii zunifikował pasy czterech najważniejszych federacji w swojej kategorii wagowej. W kolejnym pojedynku będzie ich prawdopodobnie bronić w starciu z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO).