ŁOMACZENKO WRÓCI 1 GRUDNIA W WALCE UNIFIKACYJNEJ

Redakcja, ESPN

2018-08-01

Prawdopodobnie 1 grudnia na ring wróci mistrz WBA w wadze lekkiej Wasyl Łomaczenko (11-1, 9 KO). Czołowy zawodnik rankingów P4P ma tego dnia wystąpić w pojedynku unifikacyjnym.

30-letni Ukrainiec przechodził w ostatnich tygodniach rehabilitację barku, którego kontuzji nabawił się w majowym pojedynku z Jorge Linaresem. Egis Klimas, menedżer Łomaczenki, spotkał się z nim ostatnio przy okazji walki Usyk-Gasijew w Moskwie.

- Rehabilitacja przebiega naprawdę dobrze. Do Moskwy Łomaczenko przyjechał wspierać swojego przyjaciele i rodaka, spędziliśmy razem trzy czy cztery dni. Wasyl pracuje z fizjoterapeutą. Sądzę, że wszystko idzie bardzo sprawnie. Rozmawiałem z lekarzem, który powiedział, że operacja się udała - stwierdził Klimas.

- Jeśli chodzi o bokserską przyszłość, to właśnie skończyłem rozmawiać z Bobem Arumem i plan jest taki, że zwycięzca zaplanowanej na 25 sierpnia walki Beltrana z Pedrazą zmierzy się w walce unifikacyjnej z Łomaczenką 1 grudnia - dodał.

Najbardziej Ukrainiec chciałby się jednak zaboksować z Miguelem Angelem Garcią (39-0, 30 KO), który w miniony weekend pokonał Roberta Eastera Jr i zunifikował pasy IBF i WBC.

- Chcemy tego pojedynku. Powtarzam - chcemy walczyć z Garcią. Łomaczenko chce Garcię, ale ten zawsze ma jakieś wymówki. Jeśli Mikey chce boksować, jego ludzie mogą porozmawiać z naszymi. Możemy znaleźć rozwiązanie - oznajmił Klimas.