USYK-BELLEW: NEGOCJACJE IDĄ SZYBKO, CZĘŚĆ SZCZEGÓŁÓW USTALONA

Redakcja, talkSPORT / Sky Sports

2018-07-31

Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) zdradził, że rozmowy w sprawie walki z Aleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO) przebiegają sprawnie i obaj zawodnicy zgodzili się już co do części szczegółów.

- Już rozmawialiśmy, ustaliliśmy, że pojedynek odbędzie się w Wielkiej Brytanii, zgodziliśmy się też co do przedziału czasowego. Nie będziemy walczyć na Goodison Park. Nie denerwuję się przed walkami, ale kiedy walczyłem na Goodison [z Ilungą Makabu w maju 2016 - przyp. red.], byłem absolutnie przerażony. Idealna lokalizacja to dla mnie O2 Arena w Londynie - oświadczył.

Pięściarz z Liverpoolu zapowiada, że jeśli do pojedynku dojdzie, będzie to jego ostatni występ na zawodowym ringu.

- To będzie moja ostatnia walka, ponieważ sporo w niej zbiorę. Gdybym walczył z Tysonem Furym, to mógłbym potem jeszcze wrócić na ring, bo Fury'ego bym pokonał, to byłaby dużo łatwiejsza walka od tej z Usykiem, nie mam co do tego wątpliwości. Wiem, w co się pakuję. Z Usykiem to będzie bardzo trudny i niebezpieczny pojedynek - powiedział.

- Mam dla niego olbrzymi szacunek. Sparowałem z nim w czasach amatorskich, już wtedy był mistrzem ringu. Taki rywal to dla mnie największy koszmar, bo jest wysoki, dobrze czuje dystans, walczy z odwrotnej pozycji, ma wysokie umiejętności i świetną pracę nóg. Po walce z nim może nie będę już tym samym człowiekiem, ale zapewniam was, że wygram. Nie wiem jeszcze jak, nie wiem, kiedy dokładnie zaboksujemy, ale dam mu radę - dodał.