HEARN: 7 LUB 8 MLN DOLARÓW DLA WILDERA ZA WALKĘ Z WHYTE'EM

Redakcja, The Daily Star

2018-07-30

Eddie Hearn nie zdołał doprowadzić do walki Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), ale ma nadzieję, że uda się zakontraktować potyczkę Amerykanina z innym jego zawodnikiem - Dillianem Whyte'em (24-1, 17 KO).

Szef stajni Matchroom Boxing proponował już kiedyś Wilderowi starcie z Whyte'em, lecz "Brązowy Bombardier" nie był wtedy zadowolony z warunków finansowych. Teraz, po wygranej Whyte'a nad Josephem Parkerem (24-2, 18 KO), Hearn zamierza zaoferować Wilderowi większą wypłatę.

- Poprawię ofertę prawdopodobnie do 7 albo 8 milionów dolarów. Złożę ją Wilderowi w tym tygodniu. Wilder wciąż nie ma rywala na listopad. Możemy to zrobić w USA, na Broklynie, jako że Wilder ma chyba opory przed przylotem do Wielkiej Brytanii. Obaj zarobiliby fortunę. Wilder to wielki puncher, pomyśli, że to łatwa walka i zgarnie za nią 7 albo 8 baniek - powiedział.

Zwycięzca tego pojedynku miałby zaboksować 13 kwietnia z Joshuą na Wembley - o ile ten pokona 22 września na tym samym obiekcie Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO).