BRIEDIS I DORTICOS O DZISIEJSZYM FINALE WBSS - USYK vs GASIJEW

Redakcja, Informacja prasowa

2018-07-21

Już za kilka godzin Aleksander Usyk (14-0, 11 KO) zmierzy się z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) w finale elitarnego turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej. Obaj zapewnili sobie ten bój pokonując w półfinałach - odpowiednio Mairisa Briedisa oraz Yuniera Dorticosa. Jak więc ci zawodnicy oceniają szansę dzisiejszych finalistów?

- Obaj mają swoje atuty w tej walce i wygra ten, który narzuci swój styl boksowania i który wykorzysta swoje mocniejsze strony. Będę trzymał kciuki za Gasijewa. To skromny facet, który po prostu robi swoją robotę i pozostawia po sobie dobre wrażenie - stwierdził Briedis, który przegrał w półfinale z Usykiem stosunkiem głosów dwa do remisu.

- Jeden i drugi to znakomici zawodnicy. Usyk ma doskonałą technikę, za to za Gasijewem stoi siła, a przecież też sporo potrafi. To będzie bardzo dobra walka dwóch doskonałych bokserów. Szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać tego pojedynku. Póki co to właśnie ja z Gasijewem daliśmy najlepszą walkę tego turnieju, liczę więc, że da mi rewanż - powiedział z kolei Dorticos, który poległ w konfrontacji z Rosjaninem w dwunastej rundzie. Do ostatniego gongu zabrakło mu wtedy... ośmiu sekund.

A Wy na kogo dziś stawiacie? Zapraszamy Was do dyskusji!