USYK I GASIJEW JUŻ PO OSTATNIEJ KONFERENCJI PRASOWEJ

Marcin Olkiewicz, World Boxing News

2018-07-19

Aleksander Usyk (14-0, 11 KO) i Murat Gasijew (26-0, 19 KO) mają już za sobą ostatnią konferencję prasową anonsującą ich hitowy pojedynek, do którego dojdzie w najbliższą sobotę w Moskwie. Obaj wydają się być pewni swego.

Przypomnijmy, że w stawce walki znajdą się pasy IBF, WBA, WBC i WBO, a także tytuł magazynu The Ring oraz Puchar im. Muhammada Alego.

- Z niecierpliwością czekam na finał. Gdy byłem w Soczi na półfinałowej walce Gasijewa z Dorticosem, spotkałem wiele osób, które mówiły mi, że wspierają Murata, ale mnie darzą szacunkiem. Dla mnie nie ma znaczenia, z jakiego miasta czy kraju jest mój oponent, nie martwię się też tym, że walka odbędzie się w Moskwie. Dla mnie boksowanie za granicą jest normalne - zapewnił Ukrainiec.

Murat Gasijew, który będzie występował w tym starciu w roli gospodarza, nie uważa tego przywileju za swój specjalny atut, zdając sobie sprawę, że jego oponent również będzie mógł liczyć na wsparcie licznych kibiców.

- Ta walka przyciąga uwagę fanów na całym świecie. Napiszemy historię i damy piękny pojedynek. Nie sądzę, by walka w Rosji była moją przewagą, ponieważ wiem, że Usyk również tutaj ma wielu kibiców. Szanuję mojego przeciwnika i nie zwracam uwagi na to, skąd pochodzi - oświadczył Rosjanin.