TRENER GASIJEWA: USYK MOŻE BYĆ NA PLECACH PRZED 9. RUNDĄ

Redakcja, Informacja prasowa

2018-07-19

Szkoleniowiec Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) zapowiada, że Aleksander Usyk (14-0, 11 KO) nie dotrwa do rund mistrzowskich, jeśli będzie w sobotę walczyć tak jak w swoim poprzednim pojedynku.

- Nie można pozwolić rywalowi być tym, kim chce. Myślę, że Murat złamie Usyka. Briedis pozwolił Usykowi dużo się ruszać i wyprzedzać swoje akcje, a kiedy nawet Briedis się do niego zbliżał, to był nieskuteczny. Jednocześnie Usyk wpadał w pułapki i pozwalał rywalowi na zadawanie ciosów. Jeśli Usyk zaboksuje z Muratem tak jak z Briedisem, to przed dziewiątą rundą będzie leżeć na plecach - mówi Abel Sanchez.

- To, jak Usyk walczył z Briedisem, nie oznacza jednak, że tak samo będzie boksować z Muratem. U boksera trzeba się dopatrywać skłonności, tego, co lubi robić w ringu i co robi po wyprowadzeniu konkretnych kombinacji. Przygotowaliśmy Murata na to, żeby był Muratem, a zmartwieniem Usyka jest to, jak sobie z nim poradzi - dodaje.

Wielki finał turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej odbędzie się w sobotę w Moskwie. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA, WBC i WBO, a także tytuł magazynu The Ring oraz Puchar im. Muhammada Alego.