PROMOTOR JOSHUY: WILDER NIE OTRZYMA LEPSZEJ OFERTY

Redakcja, iFL TV

2018-07-17

Eddie Hearn zapowiada, że Deontay Wilder (40-0, 39 KO) nie otrzyma lepszej finansowo propozycji za walkę unifikacyjną z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO).

Obozy obu pięściarzy od dłuższego czasu nie mogą dojść do porozumienia w kwestii pieniędzy. To właśnie z powodu przeciągających się negocjacji do pojedynku w tym roku nie dojdzie. Zamiast z Wilderem Joshua zmierzy się w kolejnej walce z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO), obowiązkowym pretendentem do tytułu WBA.

- Wiem, że dużo się mówi o Wilderze, ale walka z Powietkinem będzie najtrudniejsza w karierze Anthony'ego. To szósta obrona tytułu, co jest niesamowitym osiągnięciem - mówi Hearn, szef promującej Anglika stajni Matchroom Boxing.

- W tym wszystkim chodzi o zunifikowanie tytułów i zostanie niekwestionowanym mistrzem świata. Joshua chce się przejechać po Powietkinie, a potem roznieść Wildera w pył. Propozycji dla Wildera nie zwiększymy. Jeśli Deontay nie będzie chciał walczyć, a Dillian Whyte pokona Josepha Parkera, zrobimy po prostu walkę Joshua-Whyte. Najpierw jednak Joshuę czeka trudna walka z Powietkinem, nie możemy więc wybiegać w przyszłość - dodaje.

Pojedynek Joshua-Powietkin odbędzie się 22 września na stadionie Wembley w Londynie. Kolejny występ Joshua ma już zaplanowany na 13 kwietnia na tym samym obiekcie.