OFICJALNIE: JOSHUA-POWIETKIN 22 WRZEŚNIA NA WEMBLEY

Redakcja, Sky Sports

2018-07-16

To już oficjalne - Anthony Joshua (21-0, 20 KO), zunifikowany mistrz IBF, WBA i WBO w wadze ciężkiej, zmierzy się w kolejnym pojedynku z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Walka odbędzie się 22 września na stadionie Wembley w Londynie.

- Nie mogę się doczekać powrotu na ring. Wydaje się, że marzec był dawno temu - powiedział Joshua, nawiązując do swojego ostatniego pojedynku, w którym pokonał 31 marca na stadionie w Cardiff Josepha Parkera.

- Powietkin to poważne wyzwanie, do walki z nim będę się skrupulatnie przygotowywać. Tylko głupiec by go lekceważył - dodał.

Joshua wraca na Wembley po pamiętnej wygranej nad Władimirem Kliczką w kwietniu ubiegłego roku. Tym razem stanie naprzeciw niego Powietkin, który jest obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji WBA.

- Walka o pas zawsze była moim celem. Chciałem szansy walki z najsilniejszym na świecie, a 22 września ją otrzymam. Joshua ma cztery pasy [poza wspomnianymi także mniej znaczący tytuł IBO - przyp. red.], a ja chcę zdbobyć je wszystkie. Cieszę się, że do naszego pojedynku w końcu dojdzie. Starcie dwóch mistrzów olimpijskich musi być wydarzeniem zapierającym dech w piersiach - oświadczył Rosjanin.

Obrońca tytułów stoczy na Wembley także kolejny pojedynek, który zaplanowano już na 13 kwietnia.