ATLAS: PACQUIAO WYGLĄDAŁ DOBRZE, ALE OBIJAŁ WOREK TRENINGOWY

Keith Idec, boxingscene.com

2018-07-16

Teddy Atlas studzi nastroje kibiców po efektownej wygranej Manny'ego Pacquiao (60-7-3, 39 KO) nad Lucasem Martinem Matthysse (39-5, 36 KO). Podkreśla, że na tle takiego rywala błyszczeć nietrudno.

- Kiedy obijasz worek treningowy, to prezentujesz się dobrze. Doceniam Pacquiao, ma 39 lat, zrobił swoje, dobrze się zaprezentował. Ale w walce z niespełna 36-letnim zawodnikiem, który koniec końców sam się poddał. To był już zniszczony Matthysse, zawodnik, który nie walczył, nie starał się. Rzadko wyprowadzał ciosy. Przez większość walki był pasywny, wyglądał po prostu na kogoś, kto wyszedł po wypłatę - powiedział amerykański trener i ekspert telewizyjny.

- Pamiętajcie po prostu, z kim Pacquiao tutaj walczył. Nie oszukujcie samych siebie. Jak zacznie walczyć z tymi wszystkimi młodymi lwami i bykami, to wiecie co? Wtedy będzie po nim widać te jego 40 lat - dodał, mając na myśli pięściarzy pokroju Terence'a Crawforda i Errola Spence'a Jr.

W starciu z Matthysse Pacquiao zdobył regularny pas WBA w wadze półśredniej. Pojedynek zakończył się w się w siódmej rundzie.