PROMOTOR JOSHUY: WYPŁATA WILDERA POWINNA ZOSTAĆ ZMNIEJSZONA

Redakcja, Sky Sports

2018-07-13

Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) stwierdził, że wypłata dla Deontay Wildera (40-0, 39 KO) za walkę w kwietniu powinna zostać pomniejszona względem propozycji jesiennej.

Anglik i Amerykanin mieli zaboksować we wrześniu, ale ostatecznie rywalem AJ-a w tym terminie będzie prawdopodobnie Aleksander Powietkin (34-1, 24 KO). Do starcia z Wilderem dojdzie być może 13 kwietnia, jednak Eddie Hearn zaznacza, że w tej sytuacji gaża "Brązowego Bombardiera" powinna zostać zredukowana.

- Myślę, że jego wypłata powinna się zmniejszyć, bo jeśli Joshua zmierzy się z Powietkinem i wygra, jego wartość znacząco wzrośnie, a nie sądzę, aby Wilder stoczył w tym czasie jakąś walkę, która z kolei powiększyłaby jego wartość - powiedział szef stajni Matchroom Boxing.

- Argument, jakoby Wilder miał otrzymać większą kasę z tego względu, że rośnie wartość Joshuy, jest niedorzeczny. Mam jednak dla nich dobrą wiadomość - nasza oferta ciągle jest na stole. W tym tygodniu prześlemy im nowy kontrakt, z nową datą. Joshua podpisze tę umowę, wszystko będzie więc jasne. Jak Wilder spojrzy na kontrakt, na którym widnieje już podpis Joshuy, będzie go kusić, żeby w końcu to zrobić. Trzymamy kciuki, żeby podpisał - dodał.

Walka Joshua-Powietkin ma się odbyć 22 września na Wembley. Kolejnym przeciwnikiem Wildera będzie prawdopodobnie Dominic Breazeale (19-1, 17 KO).