POTWÓR INOUE: OCZYWIŚCIE, ŻE WYGRAM TURNIEJ WBSS

Redakcja, Informacja prasowa

2018-07-12

Naoya Inoue (16-0, 14 KO) został w środę oficjalny potwierdzony jako uczestnik turnieju w wadze koguciej w drugim sezonie World Boxing Super Series. Japończyk zapowiada, że wygra cały turniej.

- Możliwość rywalizacji w tak znakomitym turnieju to zaszczyt. Oczywiście, że wygram, a jako zwycięzca będę potem kontynuować moją bokserską wędrówkę - powiedział 25-letni "Potwór".

Inoue uchodzi za jednego z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe. Pomimo młodego wieku sięgał już po mistrzostwo globu w trzech dywizjach. W swoim ostatnim występie zastopował w pierwszej rundzie Jamiego McDonnella i zdobył pas WBA w wadze koguciej.

- Przydomek "Potwór" świetnie do niego pasuje. To bardzo ekscytujący pięściarz, dysponujący niezwykłą siłą. W Japonii jest już jednym z największych idoli, a teraz będzie miał okazję zaprezentowania swoich możliwości w turnieju im. Muhammada Alego, na największej ze wszystkich scen - powiedział Kalle Sauerland z organizującej turniej grupy Comosa AG.

Inoue to siódmy potwierdzony uczestnik turnieju w wadze koguciej. Wcześniej ogłoszono, że wezmą w nim udział Ryan Burnett, Zolani Tete, Emmanuel Rodriguez, Nonito Donaire, Jason Moloney i Juan Carlos Payano.

W drugim sezonie WBSS rywalizacja będzie się toczyć w trzech wagach - koguciej, super lekkiej i jednej, której jeszcze nie ujawniono.