LUIS ORTIZ CHCE WALCZYĆ Z NOWYM MISTRZEM UFC

Redakcja, El Nuevo Herald

2018-07-11

Kubańczyk Luis Ortiz (28-1, 24 KO) wyraził chęć walki z Danielem Cormierem, który w weekend został mistrzem UFC w wadze ciężkiej.

Na gali UFC 226 Cormier znokautował w pierwszej rundzie Stipe Miocicia. Po tym pojedynku doszło w oktagonie do jego konfrontacji z Brockiem Lesnarem, który będzie prawdopodobnie kolejnym przeciwnikiem świeżo upieczonego czempiona.

Akces do walki z Cormierem zgłosił też jednak niespodziewanie Ortiz, niedawny pretendent do tytułu WBC w wadze ciężkiej.

- Chciałbym się zmierzyć z Cormierem w jego kolejnym pojedynku. Wygrał przez nokaut, a ja też zwykle wygrywam przez nokaut. Myślę, że mógłbym go pokonać. Nie wiem, czy życie na to pozwoli, mogę tylko powiedzieć, że chciałbym się zmierzyć z Cormierem. Powiedzcie mu, że jestem dostępny, a jeśli chce się spotkać z kimś takim jak ja, to niech do mnie zadzwoni - oświadczył "King Kong".

Ortiz wróci na ring 28 lipca na gali Garcia-Easter w Los Angeles, gdzie skrzyżuje rękawice z Rumunem Razvanem Cojanu (16-3, 9 KO). Będzie to jego pierwszy występ od czasu marcowej porażki przed czasem z Deontayem Wilderem.