KOLEJNE WALKI JOSHUY 22 WRZEŚNIA I 13 KWIETNIA NA WEMBLEY

Redakcja, Sky Sports

2018-07-05

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) stoczy dwie kolejne walki na Wembley. Zunifikowany mistrz wagi ciężkiej wystąpi na londyńskim stadionie 22 września, a potem 13 kwietnia.

- Wracam na Wembley po dwóch wielkich pojedynkach w Cardiff. Chcę podziękować kibicom w Walii i całej Wielkiej Brytanii, a także ludziom w Londynie, którzy cierpliwie czekali na mój powrót. Urodziłem się na północy Londynu, tam się też wychowywałem, mam więc ten rejon we krwi. Zwykle w całej karierze ma się tylko jedną szansę, żeby zaboksować na tak ikonicznym stadionie, tak że możliwość stoczenia tam kolejnych walk jest niesamowita - oznajmił 28-letni pięściarz.

Na walki Joshuy na Wembley cieszy się burmistrz Londynu Sadiq Khan, który podkreślił, że ubiegłoroczny pojedynek AJ-a z Władimirem Kliczką na tym obiekcie był jednym z największych sportowych wydarzeń w dziejach stołecznego miasta. W obecności 90 tys. kibiców Joshua pokonał wtedy Ukraińca przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie.

- Jestem zachwycony, że na Wembley rozegrają się dwa kolejne rozdziały niesamowitej kariery AJ-a. Po raz kolejny blisko współpracowaliśmy z władzami transportu, aby to umożliwić i pozwolić tysiącom kibiców na przyjazd na Wembley na te walki. Obiecałem, że sprowadzę do Londynu największe potyczki w świecie boksu, a te epickie wydarzenia scementują reputację Londynu jako najlepszego na całym świecie miasta dla wielkiego sportu - oświadczył Khan.

Promotor Joshuy nie potwierdził jeszcze, kto będzie wrześniowym rywalem jego zawodnika, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to Aleksander Powietkin (34-1, 24 KO), obowiązkowy pretendent do tytułu WBA. W kwietniu zaś Joshua być może zmierzy się w wielkim pojedynku unifikacyjnym z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).