TRENER GASIJEWA: MÓJ ZAWODNIK ZNOKAUTUJE USYKA CIOSEM NA KORPUS

Redakcja, Boxingtalk

2018-07-02

Jak już Was informowaliśmy, finał turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej odbędzie się 21 lipca w Moskwie. Zwycięzca zagarnie również wszystkie cztery pasy w limicie 90,7 kilograma. Naprzeciw siebie staną Aleksander Usyk (14-0, 11 KO) oraz Murat Gasijew (26-0, 19 KO).

Większe sukcesy w boksie olimpijskim odnosił oczywiście Ukrainiec, który stanął na najwyższym stopniu podium igrzysk w Londynie. Ale w zawodowym osiągnęli tyle samo. Usyk ma pasy WBO i WBC, natomiast Gasijew IBF oraz WBA. Przed turniejem faworytem bukmacherów był Usyk, lecz po tym, co pokazał w dwóch walkach Rosjanin, szanse wydają się równe. O swojego zawodnika na pewno nie obawia się trener Abel Sanchez, który wydaje się pewny sukcesu.

- Gdyby to był pojedynek na zasadach boksu olimpijskiego, to rzeczywiście miałbym się czego obawiać. Ale to boks zawodowy. Mój zawodnik będzie silniejszy fizycznie i powinien zastopować Usyka. Tak to widzę. Moim zdaniem Murat wykończy go ciosem na korpus - stwierdził znany szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że Usyk w ramach turnieju pokonał najpierw Marco Hucka (TKO 10), a potem Mairisa Briedisa na punkty. Gasijew w ćwierćfinale - właśnie ciosem na dół, znokautował naszego Krzyśka Włodarczyka (KO 3), by w półfinale odprawić Yuniera Dorticosa (TKO 12). Zainteresowanie finałem WBSS jest ogromne. W pierwszym dniu wyprzedano aż siedem tysięcy biletów.