KOWNACKI I MARTIN NA OSTATNIEJ PROSTEJ - WKRÓTCE OGŁOSZENIE WALKI?

Keith Idec, BoxingScene

2018-06-21

To dla nas żadna nowość. Adam Kownacki (17-0, 14 KO) jest już bardzo blisko walki z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji IBF, Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO).

Obie strony od dawna wiedzą o możliwości takiej konfrontacji. My już na początku kwietnia rozmawialiśmy o takim zestawieniu z panem Januszem Pinderą. Wideo poniżej. Teraz pozostały już ostatnie szczegóły do uzgodnienia i być może już wkrótce usłyszymy o tej walce oficjalnie.

Pojedynek miałby się odbyć 25 sierpnia w dobrze nam znanej hali Barclays Center na Brooklynie, gdzie Adam toczył już sześć pojedynków, w tym ten ostatni z Iago Kiladze (KO 6). Głównym daniem imprezy będzie konfrontacja Danny'ego Garcii (34-1, 20 KO) z Shawnem Porterem (28-2-1, 17 KO) o wakujący pas WBC wagi półśredniej. Ale Kownacki i Martin mieliby znaleźć się w przekazie telewizyjnym stacji Showtime.

Leworęczny, blisko dwumetrowy i mocno bijący Amerykanin po utracie tytułu IBF wagi ciężkiej na rzecz Anthony'ego Joshuy odbudował się dwoma szybkimi zwycięstwami przed czasem nad zawodnikami mniejszego kalibru. Kownacki boksował ostatnio częściej i z lepszymi rywalami. Powinno więc być ciekawie.