ALLEN CHCE PRZETESTOWAĆ SERCE TONY'EGO YOKI

Redakcja, Sky Sports

2018-06-20

Anglik David Allen (13-3-2, 10 KO) zapowiada, że przetestuje serce mistrza olimpijskiego w wadze super ciężkiej Tony'ego Yoki (4-0, 3 KO), z którym zmierzy się w najbliższą sobotę podczas gali w Paryżu.

- Yoka to niby duże nazwisko we Francji, ale ja jakoś nigdy o nim nie słyszałem. To dobry amator, dobry zawodnik na dystansach 3-rundowych. Ale walka jest zakontraktowana na 10 rund. Czy jest w stanie przez 10 rund robić to, co robi w pierwszych 3? Nie wiem. Jeśli tak, to ze mną wygra - mówi Allen.

- Zamierzam go wyboksować. Ludzie zaczną mnie wtedy traktować poważnie. W drugiej połowie walki go zamęczę, doprowadzę do frustracji, a potem wykorzystam moją siłę fizyczną, moje ciężkie ręce. Będę obijać tułów i głowę, będę go bić wszystkim, co mam, póki sędzia nie przerwie walki. Przekonamy się, czy ma serce. Będzie go potrzebować, żeby wytrzymać do drugiej połowy pojedynku - dodaje.

Podczas igrzysk w Rio de Janeiro Yoka zdobył złoto, pokonując w finale Joe Joyce'a. Poza tym Francuz ma w dorobku też m.in. amatorskie mistrzostwo świata z 2015 roku.