SZEF WBC: TEMAT DOPINGU U CANELO JEST JUŻ ZAMKNIĘTY

Redakcja, ESPN Deportes

2018-06-20

Szef federacji World Boxing Council, który często mówi o konieczności oczyszczenia boksu z dopingu, zaapelował do Giennadija Gołowkina (38-0-1, 34 KO) i Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO), aby porzucili temat clenbuterolu.

Obecność tej substancji w organizmie Alvareza stwierdzono w wyniku dwóch testów antydopingowych, które przeprowadzono w lutym. Meksykanin, który twierdzi, że clenbuterol znajdował się w spożytym przez niego zanieczyszczonym mięsie, został w efekcie zawieszony na pół roku przez Komisję Sportową Stanu Nevada.

- Sądzę, że ta kwestia jest już za nami. Testy pokazały, że nie zażył tej substancji świadomie. Wszystko wskazuje na to, że znajdowała się ona w skażonym pożywieniu. Od tego czasu przeprowadzono kilka badań, które wykazały, że jest czysty. Myślę, że ten rozdział należy zamknąć - powiedział Mauricio Sulaiman, szef WBC.

- Uwaga powinna się teraz skupiać na tym, co będzie się działo w ringu. Jeśli "Canelo" wygra, trzeba będzie uznać to zwycięstwo. On zapisał się już do udziału w programie antydopingowym VADA. Obaj zawodnicy będą poddawani wyrywkowym testom w ramach Clean Boxing Program - dodał.

Kazach i Meksykanin skrzyżują rękawice 15 września w Las Vegas. W stawce znajdą się pasy WBA i WBC w wadze średniej, a także mniej znaczący tytuł IBO.