PRICE OSTRZEGA JOSHUĘ, ŻEBY NIE LEKCEWAŻYŁ POWIETKINA

Redakcja, iFL TV

2018-06-14

David Price (22-5, 18 KO) ostrzegł Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO), by nie lekceważył Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO), jeśli to Rosjanin będzie kolejnym rywalem zunifikowanego mistrza wagi ciężkiej.

Price sam ma już za sobą walkę z Powietkinem, z którym pod koniec marca przegrał na gali Joshua-Parker przez nokaut w piątej rundzie.

- On był mnie wtedy w stanie zranić, bo jest bardzo precyzyjnym puncherem. Jego precyzja jest niewiarygodna. Trafił mnie po prostu idealnym ciosem w skroń, a zrobił to, ponieważ poszedłem na wymianę. Moja ambicja wzięła górę. Takie małe błędny, drobne decyzje na tym poziomie sprawiają, że możesz stracić wszystko - powiedział Price.

- Powietkin jest dużo lepszy, niż ludzie myślą. Zabawne jest to, że dlatego, iż dałem mu niezłą, choć krótką walkę, w której zdołałem go zranić, ludzie nagle zaczęli mówić, że jest słaby. Wszyscy będą go teraz krytykować, ale nie bez powodu tyle osiągnął. Będzie walczyć z Joshuą, który oczywiście go pokona, ale radziłbym mu ani trochę nie lekceważyć Powietkina - dodał.

Rosjanin będzie przeciwnikiem Joshuy, jeśli nie uda się doprowadzić do potyczki unifikacyjnej z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Amerykanin zgodził się już walczyć z Joshuą, ale pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.