ARUM: CRAWFORD JEST MOŻE LEPSZY NIŻ SUGAR RAY LEONARD

Redakcja, ESPN

2018-06-10

Promotor Bob Arum rozpływa się w pochwałach nad Terence'em Crawfordem (33-0, 24 KO). Amerykanin pokonał nad ranem Jeffa Horna (18-1-1, 12 KO) i zdobył pas WBO w wadze półśredniej.

- Jego przyszłość nie zna limitu. To wspaniały zawodnik. Przypomina mi "Sugar" Raya Leonarda, a to największy komplement, jaki mogę dać zawodnikowi kategorii półśredniej. Zawsze uważałem Leonarda za najlepszego, a ten gość jest równie dobry, a może i nawet lepszy - powiedział szef grupy Top Rank.

Na gali w Las Vegas Crawford zdominował Horna i wygrał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie, kiedy do akcji wkroczył sędzia. Amerykanin zadał w sumie 155 celnych ciosów na 367 wyprowadzonych (skuteczność 42%), podczas gdy jego rywal 58 na 257 (23%).

- Mówiłem wam wszystkim, że jestem silny, silniejszy od niego. Cały czas powtarzaliście, jaki jest silny, więc musiałem wam udowodnić swoje. Sami widzieliście, co się stało. W wyższej wadze wcale nie straciłem siły. Teraz chcę walk z innymi mistrzami kategorii półśredniej - oznajmił zwycięzca.