DAVID PRICE KANDYDATEM DO WALKI Z FURYM 18 SIERPNIA

Redakcja, SecondsOut

2018-06-10

Frank Warren, promotor Tysona Fury'ego (26-0, 19 KO), który w sobotni wieczór pokonał Sefera Seferiego (23-2, 21 KO), nie wykluczył, że kolejnym rywalem byłego mistrza wagi ciężkiej będzie David Price (22-5, 18 KO).

Fury wróci na ring 18 sierpnia na gali w Belfaście. Price odniósł nad nim zwycięstwo w czasach amatorskich, a w sobotę komentował jego pojedynek z Seferim. Zapytany przez reportera po walce, czy Price może być następnym przeciwnikiem Fury'ego, Warren odparł: - To może być opcja. Zobaczymy. Podoba mi się twój sposób myślenia.

Na gali w Manchesterze Fury zwyciężył Seferiego po czterech rundach. Albańczyk poddał się w narożniku.

- Byłem bardzo zawiedziony jego postawą. Zrobiliśmy tę walkę nie bez powodu. Seferi nigdy wcześniej nie przegrał przed czasem, a jedynej porażki doznał z rąk Manuela Charra, na pojedynek z którym przeniósł się z wagi junior ciężkiej. Chcieliśmy wycisnąć z niego więcej, ale nie było to nam pisane - skomentował Warren.

Dodał, że Fury'ego czeka jeszcze sporo pracy, zanim osiągnie formę z walki z Władimrem Kliczką.

- Przez ostatnie cztery miesiące ciężko trenował, żeby zrzucić 50 kg. To nie był trening do walki, tylko trening mający na celu zrzucenie nadwagi. Nadal ma trochę do zrobienia, mam nadzieję, że przed następnym pojedynkiem zrzuci przynajmniej 6 kg. Jak to zrobi, to będzie mógł się skupić wyłącznie na boksie - oznajmił.