POLSKA vs TURCJA 22:0

Łukasz Furman, Informacja własna

2018-06-09

W międzynarodowym meczu reprezentacja Polski pokonała Turcję aż 22:0. Pięściarze rywalizowali w każdej kategorii, a waga średnia było obsadzona podwójnie.

Bardzo dobry, dojrzały i sprytny boks pokazał Jarosław Iwanow, który zaskakująco łatwo ograł olimpijczyka w reprezentacji Turcji. Boks bardziej siłowy, ale jakże skuteczny, pokazał najlepszy "średni" od dwóch lat na naszym podwórku - Bartosz Gołębiewski (-75kg), który wygrał przez nokaut w drugiej rundzie ładnym prawym na splot słoneczny. Coraz bardziej perspektywiczny z każdym startem wydaje się tegoroczny mistrz Polski wagi ciężkiej, Michał Soczyński. No i na koniec "Godżilla" - Adam Kulik. Jeszcze dwa lata temu był to zwykły osiłek bez techniki i kondycji. Rok temu był to osiłek bez techniki, ale już z lepszym zdrowiem. W tym roku Adam zrobił spory przeskok w górę, co dało mu srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. I z tygodnia na tydzień robi kolejne postępy. Nadal wykorzystuje potworną siłę i warunki fizyczne, ale zaczyna przy tym również mądrze boksować, rozkładać siły i szukać wolnego miejsca w gardzie rywala. Może być jeszcze z niego pożytek.

Zwycięstwa zanotowali kolejno:
Jakub Słomiński (-49kg), Maciej Jóźwik (-52kg), Jarosław Iwanow (-56kg), Adrian Kowal (-60kg), Damian Durkacz (-64kg), Filip Wąchała (-69kg), Bartosz Gołębiewski (-75kg), Daniel Adamiec (-75kg), Mateusz Goiński (-81kg), Michał Soczyński (-91kg) i Adam Kulik (+91kg).