KEVIN LERENA UCZESTNIKIEM KOLEJNEGO TURNIEJU WBSS?

Redakcja, sowetanlive.co.za

2018-06-07

Brak oficjalnego potwierdzenia, ale finał turnieju World Boxing Super Series w limicie kategorii junior ciężkiej ma odbyć się 21 lipca. A już wkrótce odbędzie się kolejna odsłona.

My możemy i prawdopodobnie wystawimy do drugiej edycji Krzysztofa Głowackiego (30-1, 19 KO). Wiadomo natomiast, do kogo zgłosili się już organizatorzy WBSS. Oficjalne zapytanie dostał Kevin Lerena (21-1, 9 KO) z RPA, mistrz mniej prestiżowej federacji IBO. Do jego sukcesów należy tryumf w innym turnieju - Super 4. Ponadto w trzech ostatnich walkach pokonał cenionych pięściarzy - Yourego Kalengę, Dmytro Kuczera oraz w minioną sobotę Romana Golowaszczenkę - każdego z nich na punkty.

Właśnie po sobotnim zwycięstwie organizatorzy WBSS zgłosili się do Lereny. Decyzja jeszcze nie zapadła. - W przyszłym tygodniu porozmawiamy o planach z promotorem Rodneyem Bermanem. Same pieniądze nas nie skuszą. Gdybym nie był pewien, że Kevina nie stać na ostateczny sukces, to w ogóle nie podejmowalibyśmy tematu. A ja w to wierzę. Pieniądze są świetne, ale one nie są najważniejsze - mówi Peter Smith, niegdyś bokser wagi ciężkiej, obecnie szkoleniowiec Lereny.