TRENER PARKERA: JENNINGS TO DUŻE WYZWANIE

Redakcja, fighthype.com

2018-06-06

Szkoleniowiec Josepha Parkera (24-1, 18 KO) cieszy się na myśl o walce z Bryantem Jenningsem (23-2, 13 KO). Pojedynek może się odbyć 18 sierpnia w Atlantic City.

- To ekscytująca walka. Jennings ma bardzo dobrą kondycję, wyprowadza dużo ciosów, ma duży zasięg ramion, taki sam jak Joshua [w rzeczywistości nawet o 5 cm większy - przyp. red.], a jest przecież o 7 centymetrów niższy. Ten pojedynek będzie stanowić duże wyzwanie - mówi Kevin Barry.

Parker w swoim ostatnim występie przegrał na punkty z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) i stracił pas WBO w wadze ciężkiej. Barry podkreśla, że nie chce, aby jego zawodnik zbyt długo odpoczywał po marcowej porażce.

- Chcę, żeby Joe stoczył w tym roku jeszcze dwie walki. Ważne jest, żeby bardzo szybko wrócił na ring. Wielu zawodników szuka w takiej sytuacji łatwego zwycięstwa, ale nie Joe. On chce prawdziwej walki, prawdziwego wyzwania - oznajmił.

Dodał, że Jennings to w tej chwili tylko jedna z opcji dla Parkera. Inną jest potyczka z Aleksandrem Ustinowem (34-2, 25 KO) w Nowej Zelandii.