MENEDŻER WILDERA OPTYMISTĄ W SPRAWIE WALKI Z JOSHUĄ

Redakcja, ESPN

2018-06-06

Jeden z menedżerów Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) stwierdził, że jest optymistą i wierzy, że uda się zakontraktować hitową walkę unifikacyjną w wadze ciężkiej z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO).

Shelly Finkel podkreśla, że na przeszkodzie nie stanie lokalizacja. Amerykanie liczyli wprawdzie, że uda się zorganizować ten pojedynek w USA, ale nie mają nic przeciwko boksowaniu w Wielkiej Brytanii. Obóz Joshuy zapowiedział ostatnio, że nie ruszy się z Wysp i jeśli Wilder odmówi podróży, to AJ zmierzy się na którymś z brytyjskich stadionów z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO).

- Spotkałem się w ostatni piątek w Nowym Jorku z Barrym, ojcem Eddiego [Hearna]. To było dobre spotkanie. Liczę, że w tym tygodniu się do mnie odezwą i uda się nam zrobić tę walkę jesienią. Jestem optymistą - powiedział Finkel.

- Jeśli to [walka w Wielkiej Brytanii] ma być warunek, to nie będzie to dla nas przeszkoda. Nadal są pewne sprawy do omówienia, ale mam nadzieję, że zrobimy tę walkę w tym roku. Lokalizacja nie będzie stanowić problemu. Dla Deontaya nigdy nie był to kłopot - dodał.

Sztab Joshuy chciałby, aby walka odbyła się we wrześniu, ale w grę wchodzą też inne miesiące, włącznie z grudniem. Finkel zaznacza, że całkowicie skupia się na negocjacjach w sprawie tej potyczki i nie myśli nawet o alternatywnym rywalu dla swojego zawodnika.

- Koncentrujemy się wyłącznie na tym pojedynku. Naszym celem jest walka z Joshuą i uważamy, że należy się w tej chwili zajmować tylko tym - oznajmił.