SZEREMETA I CZERKASZYN - WSPÓŁPRACA Z OBOPÓLNĄ KORZYŚCIĄ

Redakcja, Informacja własna

2018-06-04

W warszawskim KnockOut Gymie spotkać można aktualnego mistrza Europy wagi średniej - Kamila Szeremetę (17-0, 3 KO), a od niedawna również dużego prospekta w tym limicie, Fiodora Czerkaszyna (10-0, 7 KO). Zdrowa rywalizacja powinna więc wyjść na dobre obu tym pięściarzom.

Obaj trenują oczywiście pod okiem Fiodora Łapina, wieloletniego szkoleniowca grupy. Czerkaszyn zanotował trzy błyskawiczne zwycięstwa z rzędu na polskim ringu, natomiast Szeremeta powoli będzie startował z przygotowaniami do pierwszej obrony pasa EBU.

- Za dwa tygodnie Fiodor wróci do nas na salę i wspólnie z Kamilem przerobi kilka takich sparingów zadaniowych. To nie będą normalne sparingi, tylko właśnie szkolenie techniki. Obaj są dobrymi zawodnikami, ale jeszcze mają swoje braki i zdają sobie z tego sprawę. Chcą się uczyć i dalej robić postępy. Kamil we wcześniejszych startach chciał za wszelką cenę udowodnić, że ma czym uderzyć, a wtedy najczęściej nie wychodzi. Teraz złapał luz, zaczął rzucać ciosami z luzu i to przyniosło efekty. Kiedy walczył ze słabszymi rywalami, chciał ich po prostu ubić i nie wychodziło, a on naprawdę potrafi uderzyć jak koń - powiedział trener Łapin.

Kamil jest już wysoko notowany w światowych rankingach wagi średniej - odpowiednio WBA #8, WBC #5, IBF #9.