PROMOTOR JOSHUY: WILDER MA DWIE OPCJE

Redakcja, talkSPORT

2018-06-04

Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) potwierdził, że kolejną walkę Anglik stoczy we wrześniu w Wielkiej Brytanii. Nie ma tym samym szans, by zmierzył się z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) na terytorium Stanów Zjednoczonych.

- Wilder ma dwie opcje. Może się spotkać z Joshuą we wrześniu albo w grudniu bądź lutym. Joshua chce stoczyć kolejną walkę w Wielkiej Brytanii. Złożyliśmy Wilderowi stosowną ofertę. Rozmawiamy, negocjacje przebiegają w dobrej atmosferze. Powietkin jest już gotowy, Joshua również, więc musimy się spieszyć - powiedział Eddie Hearn.

- Następny pojedynek na pewno odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Decyzję tę podjęli AJ i trener Rob McCracken. Uważają, że zbudowaliśmy tutaj coś wyjątkowego, mamy olbrzymią widownię i świetną atmosferę. Chcemy to podtrzymać. Najbliższa walka może się odbyć w Londynie, ale jest też opcja pojedynku w Cardiff - dodał.

Wspomniany Aleksander Powietkin (34-1, 24 KO) jest obowiązkowym pretendentem WBA i to prawdopodobnie on będzie przeciwnikiem Joshuy, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia w sprawie walki z Wilderem.