HORN MIAŁ WYPADEK SAMOCHODOWY, WALKA Z CRAWFORDEM NIEZAGROŻONA

Redakcja, ESPN

2018-05-25

Mistrz WBO w wadze półśredniej Jeff Horn (18-0-1, 12 KO) miał wypadek samochodowy, ale nie doznał obrażeń i przystąpi w terminie do walki z Terence'em Crawfordem (32-0, 23 KO).

Do kolizji z udziałem trzech aut doszło w Brisbane, rodzinnym mieście Australijczyka. Z Crawfordem 30-letni zawodnik zmierzy się 9 czerwca w MGM Grand w Las Vegas.

- Nie pozwolimy, aby błahostki typu wypadek samochodowy czy posiniaczone ręce nas powstrzymały, w przeciwieństwie do je***ych zawodników z Ameryki, którzy na naszym miejscu by płakali i przekładali walkę - powiedział Dean Lonergan ze stajni Duco Events, która promuje Horna do spółki z Top Rank.

Lonergan odniósł się w ten sposób do Crawforda, który z powodu drobnej kontuzji prawej ręki poprosił o przełożenie planowanego pierwotnie na 14 kwietnia pojedynku.

30-letni Horn zdobył pas WBO na początku lipca, kiedy niespodziewanie i w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał w Brisbane na punkty Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO). Walka z Crawfordem będzie dla niego drugą w obronie tego tytułu.