GOŁOWKIN ZGODZIŁ SIĘ NA DODATKOWE KONTROLE ANTYDOPINGOWE

Keith Idec, boxingscene.com

2018-05-24

Zunifikowany mistrz wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-0-1, 34 KO) postanowił poddać się jeszcze bardziej restrykcyjnym testom antydopingowym. Wszystko po to, aby udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że jest czysty.

Kazach od lutego do maja był badany przez agencję VADA w ramach współtworzonego z federacją WBC Clean Boxing Program. Jego trener Abel Sanchez szacował, że przed potyczką z Vanesem Martirosyanem (36-4-1, 21 KO), która odbyła się 5 maja w Carson i zakończyła wygraną Gołowkina w drugiej rundzie, jego podopieczny przeszedł dziesięć kontroli.

Teraz pięściarz z Karagandy będzie poddawany nawet skrupulatniejszym testom niż te przewidziane przez CBP. 36-latek osiągnął już w tej sprawie porozumienie z VADA, a kontrole powinny się zacząć wkrótce.

Kolejnym rywalem Gołowkina będzie prawdopodobnie Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO). Pięściarze mieli się mierzyć już w maju, jednak Meksykanin postanowił się wycofać z walki, kiedy dwa przeprowadzone w lutym testy wykazały obecność w jego organizmie clenbuterolu. W ubiegłym tygodniu "Canelo" zgodził się przystąpić do CBP, co było jednym z warunków organizacji potyczki rewanżowej z Kazachem.

Pojedynek Canelo-Gołowkin planowany jest na 15 września. Pierwsza walka zakończyła się remisem.