SPENCE JR: DAVIS ZMIÓTŁBY ŁOMACZENKĘ

Redakcja, fighthype.com

2018-05-22

Errol Sepnce Jr (23-0, 20 KO) jest przekonany, że jego rodak Gervonta Davis (20-0, 19 KO) pokonałby uznawanego przez wielu kibiców i ekspertów za najlepszego boksera świata bez podziału na kategorie wagowe Wasyla Łomaczenkę (11-1, 9 KO).

Floyd Mayweather Jr, promotor 23-letniego Davisa, mówił niedawno, że doprowadzi do tej walki, choć później z tych zapowiedzi się wycofał.

- "Tank" Davis wygrałby z Łomaczenką. On by go zmiótł. Davis potrafi walczyć, jest szybki, ma dobrą pracę nóg, bystre oko i siłę w obu rękach. Myślę, że jest dużo silniejszy i szybszy niż Linares - powiedział, nawiązując do niedawnego pojedynku z Wenezuelczykiem, w którym Łomaczenko był liczony w szóstej rundzie.

- Resume nie jest istotne, liczą się umiejętności. Możecie stwierdzić, że ktoś ma lepsze resume niż ja, ale nie oznacza to jeszcze, że jest lepszy. "Tank" ma talent i umiejętności, aby pokonać Łomaczenkę - dodał.

W wygranym w dziesiątej rundzie pojedynku z Linaresem Łomaczenko zdobył pas WBA w wadze lekkiej. Davis także posiada tytuł tej federacji, tyle że w dywizji super piórkowej.