WBC WYZNACZYŁA DIRRELLA DO WALKI Z BENAVIDEZEM

Rick Reeno, BoxingScene

2018-05-22

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że szykowana jest walka Matta Korobowa (28-1, 14 KO) z mistrzem świata federacji WBC kategorii super średniej, Davidem Benavidezem (20-0, 17 KO). Ale nad championem wkrótce zawiśnie widmo obowiązkowej obrony.

Władze World Boxing Council wyznaczyły właśnie oficjalnego pretendenta dla Benavideza. Jest nim Anthony Dirrell (32-1-1, 24 KO). Co ciekawe obaj mieli zaboksować już we wrześniu ubiegłego roku o wakujący tytuł, ale wtedy Dirrell nabawił się kontuzji, a młodzian z Phoenix w stanie Arizona zdobył trofeum pokonując Ronalda Gavrila.

Dodajmy jeszcze, że Dirrell w przeszłości zasiadał już na tronie WBC w tym samym limicie, ale został z niego zrzucony przez Badou Jacka. Odbudował się potem pięcioma kolejnymi zwycięstwami nad rywalami z niższej półki. Obie strony mają czas na negocjacje. Jeśli nie dojdą do porozumienia, już 22 czerwca odbędzie się przetarg na organizację tego pojedynku.

Nie wiadomo jeszcze, jaki wpływ decyzja WBC będzie miała na szykowaną walkę Benavideza z Korobowem. Ich starcie zaplanowano na 28 lipca podczas gali Garcia vs Easter w Los Angeles. Być może Benavidez dostanie jeszcze pozwolenie na dobrowolną obronę, a dopiero potem załatwi sprawę z Dirrellem...