MAYWEATHER: GERVONTA DAVIS WYKOŃCZYŁBY ŁOMACZENKĘ

Redakcja, fighthype.com

2018-05-18

Relacje Floyda Mayweathera Jr z Gervontą Davisem (20-0, 19 KO) nie układają się ostatnio najlepiej, lecz mimo to słynny Amerykanin podkreśla, że jego protegowany wykończyłby Wasyla Łomaczenkę (11-1, 9 KO), gdyby miał go na deskach.

Ukrainiec zaliczył w ubiegły weekend pierwszy nokdaun w karierze, kiedy w szóstej rundzie pojedynku w Nowym Jorku na matę przewrócił go Jorge Linares (44-4, 27 KO).

- To nie był nawet mocny cios. Wierzę, że Gervonta jest znacznie większym puncherem niż Linares. Gdyby rzucił Łomaczenkę na deski, toby go wykończył. On wie, jak kończyć rywali. Jak cię zrani, to nie boksuje tak jak "Money" Mayweather. "Money" Mayweather pojawił się wtedy, gdy mój organizm był już zniszczony. "Pretty Boy" Floyd ruszyłby natomiast, żeby zabić. Gervonta jest właśnie jak "Pretty Boy" Floyd - chce zabić, kiedy poczuje krew - oznajmił Mayweather.

MAYWEATHER CHCE RZUCIĆ DAVISA NA POŻARCIE ŁOMACZENCE? >>>

41-letni promotor wątpi jednak, aby do walki Davisa z Łomaczenką doszło w najbliższej przyszłości.

- Łomaczenko to solidny zawodnik, ale gdyby miało dojść do tej walki, to powiedziałbym Davisowi, co należy zrobić. Nie sądzę jednak, by miała się ona odbyć. Myślę, że z Łomaczenką zaboksuje teraz Mikey Garcia. Uważam, że Łomaczenko nie ma tak mocnego ciosu jak Mikey - stwierdził.

Pomimo nokdaunu Łomaczenko wygrał z Linaresem i odebrał mu pas WBA w wadze lekkiej. Pojedynek zakończył się w dziesiątej rundzie. Kolejną walkę Ukrainiec ma stoczyć 25 sierpnia w Inglewood w Kalifornii.