ATLAS: JOSHUA POWINIEN ROK-DWA POCZEKAĆ Z WALKĄ Z WILDEREM

Redakcja, World Boxing News

2018-05-18

Teddy Atlas jest jednym z nielicznych, który poczekałby nieco dłużej na walkę o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) a Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

Anonimowy informator Los Angeles Times twierdzi, że negocjacje ciągle toczą się wokół oferty gwarantowanych 50 milionów dolarów dla Joshuy, z którą wyszedł niedawno Wilder. Propozycja ta jest jednak ważna tylko w przypadku walki w USA. Pod uwagę brane są przede wszystkim dwie lokalizacje - hala Barclays Center na nowojorskim Brooklynie oraz T-Mobile Arena w Las Vegas. Na taki pojedynek naciska zarówno AJ (WBA/WBO/IBF), jak i "Brązowy Bombardier" (WBC). Ale czasem zespół jest od tego, by odciągnąć swojego zawodnika od niekorzystnej walki, a zdaniem Atlasa drużyna Anglika powinna zrobić wszystko, by Joshua jeszcze trochę odczekał.

Nad Joshuą wisi jeszcze obowiązkowa obrona z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Jeśli więc nic by nie wyszło z negocjacji na linii Joshua vs Wilder, kolejnym rywalem Brytyjczyka będzie mistrz olimpijski z Aten (2004).

JOSHUA vs WILDER JESIENIĄ W USA? >>>

- Po co Joshua ma ryzykować, skoro może zarobić duże pieniądze boksując z innymi i mniej groźnymi? Jeśli ludzie Joshuy puszczą go teraz na Wildera, powinni zostać aresztowani. Bo Wilder bije naprawdę mocno. Po co więc głupio ryzykować? Joshua powinien odczekać rok, może nawet dwa. Wtedy zresztą taki pojedynek będzie jeszcze większy i za jeszcze większe pieniądze - przekonuje były trener Mike'a Tysona, Powietkina czy Michaela Moorera.