ROBERT PARZĘCZEWSKI: KLUCZEM DO WYGRANEJ BĘDĄ CIOSY PROSTE

Łukasz Furman, Informacja własna

2018-05-16

Robert Parzęczewski (20-1, 13 KO) wyrasta na jednego z najciekawszych polskich pięściarzy młodego pokolenia. "Arab" powróci do akcji w najbliższą sobotę podczas gali Ptak Warsaw Expo - Boxing Night w Nadarzynie, organizowanej przez Mariusza Grabowskiego i jego grupę Tymex Boxing Promotion.

Częstochowianin jest już wysoko notowany w światowych rankingach wagi półciężkiej - WBC #32, IBF #12 i WBO #8. Za trzy dni naprzeciw niego stanie niezły w pewnym momencie Jackson Junior (21-9, 19 KO). Brazylijczyk najlepszy okres ma już za sobą, ale wciąż na pewno potrafi mocno uderzyć. Przegrał na przykład z Jegorem Mechoncewem, lecz zdołał przewrócić mistrza świata i mistrza olimpijskiego na deski.

Podopieczny Grzegorza Krawczyka narzucił szalone tempo. W ciągu siedmiu i pół miesiąca stoczy już piąty pojedynek. W tym czasie zdobył tytuł Mistrza Polski (Andrzej Sołdra TKO 1), tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski (Tomas Adamek TKO 5), a także odprawił mistrza Kanady (Tim Cronin TKO 8). Na odpoczynek nie było praktycznie czasu.

- Po ostatniej walce na Polsat Boxing Night odpuściłem sobie na pięć dni i wróciłem na salę. Zrobiłem dwa mocne tygodnie treningów. Sparingpartnerami byli Kamil Kuździeń oraz Tomasz Gromadzki. Nie było to dużo rund, bo jadę trochę na tym, co zbudowałem wcześniej. Ten tydzień to już tylko odpoczynek, regeneracja i łapanie świeżości - przyznaje Robert.

- Jestem dobrze przygotowany i wiem co mam zrobić, by wygrać z tym rywalem. Jackson Junior to zawodnik mocno bijący, o czym świadczy zresztą jego rekord. Będę musiał uważać szczególnie na jego ciosy sierpowe. On potrafił pokonać niezwyciężonych rywali, muszę więc być skoncentrowany od początku do końca. Kluczem do sukcesu będą chyba ciosy proste oraz kombinacje w różnych płaszczyznach. To groźny przeciwnik, jednak nie zakładam nawet innej opcji niż tylko moja wygrana - dodał Parzęczewski. Poniżej przypominamy Wam rozpiskę gali Ptak Warsaw Expo - Boxing Night.

TU KUPISZ BILETY NA GALĘ W NADARZYNIE >>>

waga półciężka - Robert Parzęczewski (20-1, 13 KO) vs Jackson Junior (21-9, 19 KO)
waga lekka - Damian Wrzesiński (13-1-2, 5KO) vs Merab Turkadze (5-1, 2 KO)
kategoria super średnia - Tomasz Gromadzki (6-1-1, 1 KO) vs Mariusz Runowski (4-2, 2 KO)
kategoria super średnia - Mateusz Rzadkosz (7-0-1, 2 KO) vs Levan Luchutaszwili (8-2, 8 KO)
kategoria cruiser - Martin Gottschall (2-0, 1 KO) vs Paweł Strykowski (1-0)