AWANS KOWNACKIEGO W RANKINGU THE RING. SULĘCKI USUNIĘTY

Redakcja, The Ring

2018-05-11

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) awansował o jedno miejsce w rankingu wagi ciężkiej prestiżowego amerykańskiego czasopisma The Ring.

Awans Polaka ma związek z decyzją o usunięciu z zestawienia z powodu długiej nieaktywności siódmego do tej pory Kubrata Pulewa. Kownacki przesunął się dzięki temu z dziesiątej na dziewiątą lokatę. Dziesiąty jest teraz Tony Bellew, który w miniony weekend po raz drugi pokonał Davida Haye'a.

Pierwsze i drugie miejsce niezmiennie zajmują Anthony Joshua (21-0, 20 KO) i Deontay Wilder (40-0, 39 KO). Ich walka, o ile do niej dojdzie, ma wyłonić mistrza The Ring. Obecnie tytuł w wadze ciężkiej jest wakujący.

Podczas gdy Konwacki awansował, spadek zaliczył Maciej Sulęcki (26-1, 10 KO), którego usunięto z rankingu dywizji junior średniej. To pokłosie decyzji Polaka o przenosinach do wagi średniej na pojedynek z Danielem Jacobsem (34-2, 29 KO), którą "Striczu" przegrał po dwunastu zaciętych rundach. Choć Sulęcki dał bardzo dobrą walkę, w rankingu kategorii średniej redakcja magazynu nie znalazła dla niego miejsca. Wyżej oceniono m.in. Hassana N'Dama N'Jikama i Gary'ego O'Sullivana, którzy są sklasyfikowani odpowiednio na dziewiątej i dziesiątej pozycji.

Mistrzem kategorii średniej pozostaje Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO), mimo że Meksykanina zawieszono na pół roku w związku ze znalezieniem w jego organizmie zabronionego clenbuterolu. Pierwsze miejsce zajmuje Giennadij Gołowkin (38-0-1, 34 KO), który być może zaboksuje z "Canelo" we wrześniu. Jacobs jest drugi.

Poza Kownackim w rankingach The Ring jest jeszcze jeden Polak - Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO), który plasuje się na szóstej pozycji w wadze junior ciężkiej.