HOPKINS: JOSHUA TO BESTIA, ALE WILDER MA TEN NIETYPOWY STYL

Redakcja, Fight Hub TV

2018-05-04

Słynny Bernard Hopkins ma duże problemy ze wskazaniem faworyta potencjalnej konfrontacji Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). W stawce hitowej walki znalazłyby się pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w wadze ciężkiej.

Hopkins, najstarszy mistrz świata w dziejach zawodowego boksu, podkreśla, że "Joshua to bestia". Zaraz dodaje jednak, że atutem Wildera jest nieprzewidywalność.

- Joshua to jeden z najbardziej atletycznych zawodników wagi ciężkiej ostatnich dwudziestu lat, ale Wilder ma ten swój nietypowy styl. Czasami się śmieje, jak zadaje ciosy, lecz przestaję się śmiać, kiedy jego rywal pada na deski. Bardzo nietypowy, niewygodny styl - powiedział 53-letni Amerykanin.

Negocjacje w sprawie tego pojedynku cały czas trwają. Wilder zaproponował niedawno Anglikowi gwarantowane 50 milionów dolarów za walkę, jednak nie przedstawił żadnych konkretnych warunków ani nie pokazał umowy.

Poproszony o komentarz na temat oferty Wildera i tego, czy Joshua powinien ją przyjąć, Hopkins, były mistrz w wagach średniej i półciężkiej, zażartował: - Pięćdziesiąt milionów? Dajcie mi rok, a sam dobiję do tej wagi.