MENEDŻER ORTIZA: POKONAMY WHYTE'A, A POTEM WILDERA

Redakcja, El Nuevo Herald

2018-04-28

Obóz Luisa Ortiza (28-1, 24 KO) cieszy się na walkę z Dillianem Whyte'em (23-1, 17 KO) i podkreśla, że zwycięstwo zaprowadzi Kubańczyka prosto do rewanżu z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

Na początku marca Ortiz przegrał z Amerykaninem przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie. Z Whyte'em ma się zmierzyć w pojedynku eliminacyjnym wyznaczonym przez federację WBC, której mistrzem jest "Brązowy Bombardier".

- Jesteśmy przekonani, że Luis wygra i zmierzy się z Wilderem w walce, która będzie dwa razy bardziej atrakcyjnya niż pierwsza. Luis i Wilder mają niepozałatwiane sprawy, opinia publiczna o tym wie. Ludzie czują, że Wilder miał pomoc. W rewanżu Luis będzie w lepszej formie - powiedział Jay Jimenez, menedżer Ortiza.

W marcowym pojedynku Ortiz miał Wildera w opałach w siódmej rundzie. Przed rozpoczęciem ósmej mistrz dostał kilka dodatkowych sekund na odpoczynek, gdy oglądał go lekarz. Obóz Kubańczyka uważa, że była to nieuczciwa zagrywka ze strony Amerykanów, która pozwoliła Wilderowi dojść do siebie i ostatecznie zwyciężyć w dziesiątym starciu.