WBC: REWANŻ Z CANELO, A POTEM CHARLO DLA GOŁOWKINA

Marcin Olkiewicz, Boxingnews 24

2018-04-24

Włodarze federacji WBC wyznaczyły Jermalla Charlo (27-0, 21 KO) na kolejnego rywala dla swojego czempiona w kategorii średniej Giennadija Gołowkina (37-0-1, 33 KO). Mocno bijący Kazach będzie musiał skrzyżować rękawice z utalentowanym Amerykaninem od razu po majowym występie. No chyba, że we wrześniu uda się mu zaklepać rewanżową potyczkę z Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO).

WBC podkreśla, że zamierza ze wszystkich sił wspierać ideę zorganizowania w połowie września rewanżowej potyczki Gołowkin vs Alvarez, dlatego też nie będzie stało obu obozom na drodze do zorganizowania tej batalii. Tak czy owak, nawet jeśli Kazach zmierzy się za kilka miesięcy z Canelo, to wedle ostatnich ustaleń w kolejnym pojedynku będzie zobligowany do walki z Charlo.

Przypomnijmy, że Jermall Charlo pozycję obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC wywalczył sobie w ostatnią sobotę, odprawiając już w drugiej rundzie Hugo Centeno Jr. Gołowkin swój najbliższy pojedynek ma zaś stoczyć 5 maja w kalifornijskim StubHub Centre, gdzie za rywala będzie miał Vanesa Martirosyana (36-3-1, 21 KO).