PRZEGRAŁ Z ŁASZCZYKIEM, TERAZ ZNOWU POWALCZY O PAS

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2018-04-19

Zgodnie z przewidywaniami Kenichi Ogawa (23-1, 17 KO) ze względu na wpadkę dopingową został pozbawiony tytułu czempiona federacji IBF w wadze super piórkowej. A to oznacza, że swoją kolejną mistrzowską szansę otrzyma Tevin Farmer (25-5-1, 5 KO), który przed laty został przecież pokonany przez naszego Kamila Łaszczyka.

Ogawa mistrzowski pas wywalczył w grudniu, pokonując niejednogłośnie na punkty właśnie Farmera. Miesiąc później w jego organizmie wykryto jednak niedozwolone środki i stało się jasne, że Japończyk tytułu zostanie pozbawiony. Dziś włodarze światowej federacji oficjalnie poinformowali, że wynik walki Ogawa-Farmer został anulowany, a pięściarz z Kraju Kwitnącej Wiśni został zawieszony w prawach zawodnika na pół roku.

- Nie można zaprzeczyć, że wynik testu był pozytywny, ale nigdy świadomie nie przyjmowałem żadnych niedozwolonych środków. Wszyscy teraz postaramy się znaleźć przyczynę tego, co się stało - powiedział w odniesieniu do decyzji światowej federacji Ogawa.

Zgodnie z ustaleniami o wakujący tytuł czempiona znowu powalczy Tevin Farmer, ale tym razem jego oponentem będzie Australijczyk Billy Dib (43-4, 24 KO). A przecież w 2012 roku Amerykanin został wypunktowany przez popularnego "Szczurka", który ostatnio boksuje bardzo rzadko i obecnie czeka na rozwiązanie swojego kontraktu z grupą Knockout Promotions...