CANELO NIE UCZESTNICZY W CLEAN BOXING PROGRAM

Redakcja, Los Angeles Times / ESPN Deportes

2018-04-19

Doktor Margaret Goodman, prezes agencji antydopingowej VADA, poinformowała, że Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) nie uczestniczy w tej chwili w Clean Boxing Program - programie antydopingowym prowadzonym przez federację WBC we współpracy z VADA.

W ramach tego programu bokserzy podlegają całorocznym wyrywkowym kontrolom antydopingowym. Szef WBC Mauricio Sulaiman podkreślił, że Meksykanin musi jak najszybciej przystąpić do programu, aby zachować swoją pozycję w rankingu i prawo do walki o tytuł mistrzowski w wadze średniej z Giennadijem Gołowkinem (37-0-1, 33 KO).

W środę Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) zawiesiła Alvareza na pół roku w związku z dwoma pozytywnymi wynikami badań antydopingowych, które wykazały obecność w jego organizmie clenbuterolu. Dyskwalifikacja mogła być dłuższa, ale "Canelo" jej uniknął dzięki temu, że współpracował NSAC.

- Pan Alvarez współpracował podczas śledztwa, 11 marca przyleciał do nas z San Diego na przesłuchanie. Udzielił odpowiedzi na każde moje pytanie. Był uprzejmy, zachowywał się jak profesjonalista. I przede wszystkim wziął na siebie odpowiedzialność za to, że clenbuterol znalazł się w jego organizmie - powiedział Bob Bennett, dyrektor wykonawczy NSAC.

Promująca Meksykanina grupa Golden Boy Promotions zapowiedziała już, że "Canelo" stoczy kolejną walkę 15 września. Jego rywalem będzie prawdopodobnie Gołowkin, o ile 5 maja Kazach upora się z Vanesem Martirosyanem (36-3-1, 21 KO).