ZNANY SPARINGPARTNER: NIKT NIE BIJE TAK MOCNO JAK WILDER

Redakcja, Boxing News Online

2018-04-19

Richard Towers (15-1, 12 KO) dziś zajmuje się już trenowaniem innych, ale przez lata należał do najbardziej cenionych sparingpartnerów w wadze ciężkiej. Miał do czynienia z najlepszymi - od braci Kliczko, przez Haye'a, Wildera, a na Joshui kończąc. Na kogo więc postawi, gdy w końcu dojdzie do walki Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). O dziwo Richard znacznie bardziej docenia klasę Amerykanina niż swojego rodaka.

Towers był między innymi na obozie Davida Haye'a (28-3, 26 KO), który przygotowywał się do niedoszłej ostatecznie walki z Tysonem Furym. Na tamtym campie był również "Brązowy Bombardier", aktualny mistrz świata federacji WBC.

- Sparowałem z Joshuą tylko kilka razy. Po raz pierwszy, gdy przygotowywał się do igrzysk. Wyszedłem do niego na luzie, a on trafił mnie mocno i przewrócił. Ale podniosłem się i zrobiłem z nim jeszcze kilka rund. Potem już nigdy z nim nie leżałem ani nawet mnie nie zranił. Z Wilderem się zakumplowałem i sparowałem wiele razy. Kiedyś nawet dla zabawy w mojej kuchni. Nie zdajesz sobie nawet sprawy, jak on jest szybki i silny, dopóki nie staniesz z nim już w ringu. Nikogo nie możesz porównać z Wilderem jeśli chodzi o siłę uderzenia. Władimir Kliczko, David Haye czy Joshua, żaden z nich nie zbliża się nawet do Wildera w tej kwestii. Kliczko kiedyś mnie wręcz torturował, tak poobijał, ale i tak wolałbym to niż ciosy Wildera. Przeciwko niemu nie można popełnić nawet jednego błędu. Nie miałem do czynienia z kimś równie zwinnym i silnym jak on - przekonuje 39-letni Brytyjczyk.

PROMOTOR JOSHUY LECI DO NOWEGO JORKU NA ROZMOWY Z OBOZEM WILDERA >>>

- Kiedyś podczas sparingu Wilder uderzył mnie tak mocno prawą ręką, że przez dwa tygodnie wszystko mnie bolało. A sparowaliśmy w grubych, 20-uncjowych rękawicach. Byłem świadkiem, jak wytarł ring Haye'em podczas jednego ze sparingu. A do tego sam ma twardą szczękę. Trafiłem go kilka razy na szczękę, trafił również Haye, a on to ustał - dodał Towers.