ALVAREZ W KOŃCU SIĘ DOCZEKA - W LECIE WALKA Z KOWALIOWEM!

Redakcja, ESPN

2018-04-18

Zmiana rywala dla Siergieja Kowaliowa (32-2-1, 28 KO). I trzeba przyznać, że po dwóch łatwiejszy walkach, bijący niczym młotem Rosjanin stanie przed naprawdę trudnym zadaniem.

Pierwotnie naprzeciw "Krushera" miał stanąć Marcus Browne, jednak został oskarżony o przemoc domową i na jakiś czas jego kariera została zawieszona. Kathy Duva, promotorka Kowaliowa i szefowa grupy Main Events, szukała znanego nazwiska dla swojego podopiecznego w jego drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO. Wybór padł na unikanego przez innych Eleidera Alvareza (23-0, 11 KO).

Kolumbijczyk już podpisał kontrakt. Kowaliow ma to uczynić w niedługim czasie. Pojedynek odbędzie się latem i zostanie pokazany przez stację HBO. Areną tej niezwykle interesującej potyczki będzie prawdopodobnie Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Co ciekawe Alvarez od 2015 roku(!) pozostaje oficjalnym pretendentem do tronu WBC. Jego problem polegał jednak na tym, że jego promotor niestety promował również mistrza - Adonisa Stevensona. Stąd też przeciągał i odwlekał taki pojedynek. Kolumbijczyk miał już tego dość i zamiast pas WBC, zaatakuje w niedługim czasie tytuł WBO.