OBAWY O BEZPIECZEŃSTWO PRZED GALĄ BRONERA, ZMIANY W HARMONOGRAMIE

Keith Idec, boxingscene.com

2018-04-18

Z powodu obaw o bezpieczeństwo bokserów organizatorzy gali z udziałem Adriena Bronera (33-3, 24 KO), która w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się w Barclays Center na Brooklynie, postanowili dokonać zmian w poprzedzającym zawody harmonogramie.

Portal TMZ sugeruje, że decyzja ta stanowi reakcję na toczący się w mediach społecznościowych spór pomiędzy Bronerem a raperem znanym pod pseudonimami 6ix9ine i Tekashi69, którego prawdziwe nazwisko to Daniel Hernandez. Pochodzący z Brooklynu 21-latek ma powiązania z gangiem Bloods.

Organizatorzy gali odwołali planowany na środę trening medialny, a czwartkową konferencję prasową przenieśli z Highline Ballroom na Manhattanie do Barclays Center, gdzie znajdują się wykrywacze metalu przy każdym wejściu. Jak jednak twierdzą, plany postanowili zmienić jeszcze przed tym, jak dowiedzieli się o konflikcie Bronera z raperem. Jedną z przyczyn miały być niesnaski pomiędzy samymi bokserami uczestniczącymi w weekendowej gali. Na treningu medialnym formę miało zaprezentować wszystkich sześciu pięściarzy, którzy wystąpią w części zawodów transmitowanej przez telewizję Showtime.

Problemy poza ringiem towarzyszą 28-letniemu Bronerowi już od dłuższego czasu. W ubiegłym roku ktoś oddał osiem strzałów do wypożyczonego SUV-a, którym pięściarz poruszał się w Covington w Kentucky. Za bokserem już wcześniej wystawiono nakaz aresztowania w związku z zakłócaniem porządku i piciem alkoholu w miejscu publicznym. Bokser został aresztowany, a SUV skonfiskowany.

Jednym z promotorów gali w Barclays Center jest Floyd Mayweather Jr, który sam znalazł się w ubiegłym tygodniu w centrum uwagi z powodu strzelaniny. Gdy podróżował ze swoją świtą, ktoś strzelił do jednego z samochodów w konwoju. Ranny został ochroniarz słynnego pięściarza.. Mayweather nie miał zamiaru uczestniczyć w środowym treningu otwartym i raczej nie pojawi się na czwartkowej konferencji prasowej. Będzie za to prawdopodobnie oglądać galę z trybun. Podczas zawodów wystąpi promowany przez niego Gervonta Davis (19-0, 18 KO), którego rywalem będzie Jesus Cuellar (28-2, 21 KO).

W walce wieczoru Broner zaboksuje z Jessiem Vargasem (28-2, 10 KO).