PROMOTOR HORNA: KONTUZJA CRAWFORDA ZOSTAŁA ZMYŚLONA

Redakcja, AAP

2018-04-03

Promotor Jeffa Horna (18-0-1, 12 KO) twierdzi, że grupa Top Rank zmyśliła kontuzję Terence'a Crawforda (32-0, 23 KO), aby walka odbyła się w innym terminie i została pokazana za pośrednictwem aplikacji telewizji ESPN.

Pojedynek o pas WBO w wadze półśredniej początkowo miał się odbyć 14 kwietnia, ale został przeniesiony na 9 czerwca, kiedy obóz Crawforda poinformował, że Amerykanin nabawił się kontuzji dłoni.

- Jeśli mam być szczery, to uważam, że zmyślili tę kontuzję. Zażądałem od Top Rank przesłania wyników badań medycznych, aby potwierdzili, że Crawford miał uraz, ale powiedziano nam, że nie zostaną wysłane. Sądzę więc, że nas okłamują - powiedział Dean Lonergan, promotor Horna.

Na kwietniowej gali miał też wystąpić Manny Pacquiao, ale gdy słynny Filipińczyk zmienił plany, pojawiły się obawy, że w dużej mierze anonimowi dla niedzielnego kibica Crawford i Horn nie zdołają sprzedać gali.

- Myślę, że przełożyli walkę dlatego, że Top Rank w ogóle jej nie wypromowała i nie osiągnęła jeszcze porozumienia z ESPN. Mogli powiedzieć po prostu: "Słuchajcie, nie jesteśmy gotowi, przesuńmy to o miesiąc czy dwa" - stwierdził Lonergan.