JOSHUA vs PARKER - TYPOWANIE EKSPERTÓW

Marcin Olkiewicz, stuff.co.nz

2018-03-30

Już tylko godziny dzielą nas od hitowej walki Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Jak to zwykle bywa przy okazji tych największych pojedynków, o swoje typy pokusiły się najwybitniejsze postacie ze świata boksu. Sprawdźcie, któremu z pięściarzy eksperci dają większe szanse na odniesienie wygranej.

Freddie Roach (legendarny trener): Parker jest w rzeczywistości znacznie lepszym pięściarzem, niż ludzie myślą. Nie sądzę jednak, by w tym momencie swojej kariery mógł pokonać Joshuę.

Jarrell Miller (czołowy ciężki świata): To będzie bardziej wyrównana walka, niż wielu się wydaje. Parker ma szybsze ręce, lepszą pracę nóg i potrafi być w ringu bardziej cwany niż Joshua. AJ-owi wydaje się, że samymi mięśniami będzie wygrywał kolejne pojedynki, to był zresztą jego problem w dwóch ostatnich występach. Dla mnie to walka z cyklu 50-50, może minimalnie skłaniam się ku Joshui.

Shannon Briggs (weteran wagi ciężkiej): Świetna walka. Parker ma szybkie ręce, ale Joshua też potrafi przyspieszyć. To będzie szybki i wielki bój wagi ciężkiej. Wynik może pójść w obie strony. Nie wiem, jak u Parkera z siłą ciosu, ale bardzo podobają mi się jego kombinacje i dynamika, z jaką wyprowadza uderzenia.

David Haye (były mistrz świata wagi ciężkiej): Szykuje się znakomita walka, w której naprzeciw siebie stanie dwóch młodych, niepokonanych pięściarzy wagi ciężkiej. To najważniejszy pojedynek w naszej dywizji od lat. Walka AJ-Kliczko miała podobny wymiar, ale należy pamiętać, że Ukrainiec był już 41-letnim facetem. Parker ma dopiero 26 lat, nie ma za sobą żadnych kontuzji i porażek przed czasem, jest w sile wieku. To starcie odpowie nam na pytanie, kto jest przyszłością królewskiej kategorii.

Deontay Wilder (mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej): Uważam, że Parker będzie  potrzebował nokautu, aby pokonać Joshuę. Myślę, że to może się wydarzyć w późniejszych rundach. Zdecydowanie go nie skreślam.

Andy Ruiz Jr (czołowy ciężki świata i były rywal Parkera): Joshua wygląda na mocniejszego, ale to jest waga ciężka i jeden cios może odmienić losy całej walki. Mimo wszystko stawiam na AJ-a.

Hasim Rahman (były mistrz świata wagi ciężkiej): Nie daję Parkerowi żadnych szans... nawet na przypadkowe trafienie. On po prostu nie jest w stanie pokonać Joshuy.

Tony Bellew (były mistrz świata wagi cruiser): AJ zje Josepha Parkera. Bardzo dobry, duży ciężki, zawsze pokona dobrego, małego ciężkiego.

Tony Yoka (złoty medalista olimpijski w wadze super ciężkiej): Parker jest w stanie przyjąć cios, w końcu nigdy nie leżał na deskach. Ponadto jest całkiem szybki i ma wysokie umiejętności. Joshua jest na pewno silniejszy, ale widzieliśmy w jakich był tarapatach w walce z Kliczko, miał też problemy w walce z Takamem. Może być więc różnie, ale to Brytyjczyk jest mimo wszystko moim faworytem.

Andre Ward (były wielokrotny mistrz świata): Lubię Parkera, jest wysportowany, wielki i silny. Kluczową kwestią będzie to, czy Joshua nie stłamsi go fizycznie. Jeśli tak się nie stanie, to Parker będzie miał szansę wygrać.

Dillian Whyte (czołowy ciężki świata, były rywal Joshuy): Myślę, że Joshua zastopuje Parkera w ciągu sześciu rund. Nie sądzę, by Parker był wystarczająco silny fizycznie i mentalnie, by móc się mu przeciwstawić. Może sprawić mu trochę problemów, szczególnie na początku, ale ostatecznie Joshua go znokautuje.

Paulie Malignaggi (były dwukrotny mistrz świata i ekspert Showtime): Trudno jest obstawiać przeciwko Joshui. On nie bierze jeńców i myślę, że tak samo będzie tym razem. W ringu będziemy mieli dwóch niepokonanych pięściarzy i takie walki wszyscy chcą oglądać.

Jim Lampley (amerykański ekspert): Myślę, że Joshua znokautuje Parkera. Parker jest szybki, ale nie sądzę, by miał wystarczająco dużo argumentów, by móc powstrzymać Joshuę. Ciosy Brytyjczyka są wyjątkowe.

Bob Arum (legendarny promotor): Joshua to świetny pięściarz i atleta, ale nie sądzę, by jego szczęka była szczególnie mocna. Myślę, że jest podejrzana. Parker może boksersko nie jest najlepszy na świecie, ale naprawdę potrafi przyjąć. Myślę, że wytrzyma uderzenia Joshui, a potem sam go przełamie.

Virgil Hunter (jeden z najlepszych trenerów na świecie): Dla Parkera ta walka nie będzie tak stresująca, jak dla Joshui, ale Brytyjczyk ma taką psychikę, że powinien sobie z tym poradzić. Na żadnego z nich nie postawiłbym pieniądzy, ale przeczucie mówi mi, że wygra Joshua.